Kądzior w Eibar? Zapytaliśmy eksperta, co o tym sądzi.

Wszystko wskazuje na to, że Damian Kądzior zamieni Dinamo Zagrzeb na Eibar. Nasz redakcyjny kolega Paweł Ożóg zapytał Michała, który prowadzi na fanpage @SD_EibarPol o opinię na temat transferu Polaka.

Jaka była twoja pierwsza reakcja na wieść o możliwym transferze Kądziora do Eibar?

Serce od razu zaczęło mocniej bić. Damian może być przecież pierwszym Polakiem w Eibarze! Od razu napisałem do znajomych kibiców Eibaru z zagranicy, którzy dopytywali, jak ostatnio spisywał się Kądzior. Niesamowite uczucie, czuję się jakby miało wydarzyć się coś wielkiego!

Jaką rolę może przewidywać dla niego trener J.L. Mendilibar?

Polak prawdopodobnie będzie występować na skrzydle, gdzie obecnie w kadrze Rusznikarzy są największe braki. Odeszli de Blasis, Orellana, a Pedro Leon w ostatnim czasie formą nie zachwyca. Styl Eibaru w ofensywie opiera się na grze skrzydłami i licznymi centrami w pole karne, dlatego też Kądzior może być niezwykle istotnym zawodnikiem w układance Mendilibara.

Jeżeli chodzi o bocznych pomocników, klub opuścił De Blassis, ale największym osłabieniem jest odejście Fabiana Orellany. Czy Kądzior może wejść w jego buty?

Fabian Orellana to wirtuoz gry w piłkę, wspaniały zawodnik. Kądziorowi ciężko będzie go zastąpić w pełni. Orellana zawiesił poprzeczkę bardzo wysoko, dodatkowo jest to zawodnik o nieco innej charakterystyce.

W ostatnich latach kilku byłych piłkarzy Eibar wypłynęło na szerokie wody np. Joan Jordan, Florian Lejeune oraz Marc Cucurella. Uważasz, że z Kądziorem może być podobnie, czy spodziewasz się, że osiądzie w klubie na dłużej?

Ciężko stwierdzić. Wszystko tak naprawdę zależy od formy, jaką Polak będzie prezentować w Eibarze, ale też pewnie od tego, czy Rusznikarze zdołają się utrzymać. Osobiście chciałbym, żeby Damian został w Eibarze jak najdłużej i napisał fajną historię na Ipurui. 🙂

Pamiętasz może nazwiska innych piłkarzy z Polski, których łączono z Eibar?

Mówiło się kiedyś o Marcinie Kamińskim czy też o Janie Bednarku, jednak nigdy o transferze Polaka do Eibaru nie było tak głośno, jak dziś.

Transfer jeszcze nie został sfinalizowany, więc mam pytanie odnośnie do niedoszłych transferów. Jakie duże nazwisko było w przeszłości łączone z Eibar, ale ostatecznie transakcja nie doszła do skutku?

Nie przypominam sobie. Eibar nie ściąga raczej znanych zawodników, gdyż zespołu z Ipurua ich na nich po prostu nie stać. Najdroższy transfer Eibaru w historii wynosi tylko 4 mln euro. Rusznikarze częściej sprowadzają piłkarzy z Segunda Division lub odbudowywują zawodników z La Liga.

*

Na początku sierpnia Damian Kądzior udzielił wywiadu Damianowi Gołaszewskiemu, w którym przyznał, że otrzymał oferty klubów z silnych lig:

„Był kontakt z trzech klubów z silnych lig. Jeśli trafię do topowej ligi i będę grał, śmiało powiem, że wycisnąłem maksimum z kariery”.

Wszystko wskazuje na to, że jeśli transfer do Eibar dojdzie do skutku, Damian spełni swoje marzenie, a my będziemy mieli możliwość śledzenia losów Polaka w LaLiga, co w ostatnich latach nie było normą.

Krótko o Eibar:
-czternasta drużyna poprzedniego sezonu,
-styl oparty o grę bardzo wysokim pressingiem,
-najlepszym strzelcem w poprzednim sezonie był Fabian Orellana, który zdobył 8 bramek,
-debiutowali w LaLiga w sezonie 14/15,
-na co dzień grają na stadionie Ipurua, który jest w stanie pomieścić 8164 widzów.

Na koniec chcielibyśmy podziękować Michałowi za krótką rozmowę i jednocześnie zachęcić do obserwowania konta Michała oraz treści znajdujących się na Futbolowej Rebelii.

PAWEŁ OŻÓG

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Start a Blog at WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: